20 років на ринку Технічне Бюро Кадастру Технічне бюро кадастру
БУДЕМО РАДІ ДОПОМОГТИ ВАМ! Сьогодні 27.01.2021 http://cadastr.lutsk.ua
Головна E-mail Додати в закладки

Геодезія

Якщо вам потрібно приватизувати земельну ділянку чи розробити проект забудови земельної ділянки, реконструювати приміщення, виробничу базу чи прокласти нові інженерні мережі, винести межі земельної ділянки чи об'єкт будівництва в натуру або здати в експлуатацію новий об'єкт, вам не обійтись без актуальної геодезичної основи.

Топографо-геодезичний відділ нашого підприємства забезпечений новітнім геодезичним обладнанням (супутниковими приймачами GPS, електронними тахеометрами високої точності від провідних фірм-виробників) та сучасним програмним забезпеченням, що дозволяє швидко і якісно виконувати будь-які види геодезичних робіт.

Для чого потрібна геодезична зйомка? 

В Україні в останні роки проводиться земельна реформа, яка передбачає приватизацію земельних угідь, а також інтенсивно розвивається будівництво.
Одним із важливих завдань приватизації землі та виготовлення проектної документації є створення актуальних топографо-геодезичних планів.

Для будь-яких видів робіт (розробка проекту відведення земельної ділянки, інвентаризація земельної ділянки, реконструкція приміщення, виробничої бази, присвоєння поштової адреси, виготовлення свідоцтва на право власності нерухомого майна, виготовлення вихідних даних на будівництво індивідуальних житлових будинків) необхідною умовою є наявність топографо-геодезичої зйомки в масштабі 1:500 (для м. Луцька).

Для здачі новозбудованого об'єкта в експлуатацію необхідною умовою є проведення виконавчої зйомки об'єкта м 1:500. Під новим об'єктом розуміється: будинок, тамбур, підземні інженерні комунікації.

Для приватизації чи інвентаризації земельної ділянки виготовляється кадастровий (інвентаризаційний) план земельної ділянки з вказуванням землекористувачів-сусідів та чітким описом меж.

У випадку, коли є документ на землю (будівництво), в якому вказане місцерозташування земельної ділянки (будівлі), потрібно знати де ця ділянка (будівля) знаходиться на місцевості (як приклад, щоб розпочати будівництво). Процес позначення ділянки (будівлі) на місцевості згідно проекту називається винесення ділянки (будівлі) в натуру.

Інженерно-геодезичні роботи необхідні для розробки проектної документації, робочого проекта, робочої документації, для розробки проектів відведення земельної ділянки, для інвентаризації земельної ділянки тощо. Топографічні зйомки в масштабах: 1:5000, 1:2000, 1:1000, 1:500.


Види інженерно-геодезичних робіт:

— горизонтальна та висотна (вертикальна) зйомка забудованих територій
— зйомка підземних і надземних споруд
— оновлення топографічних планів
— перенесення в натуру і прив'язка об'єктів будівництва, земельних ділянок, інженерно-геологічних виїмок, геофізичних, гідрологічних та інших точок
— тахеометрична зйомка

Вишукувальні роботи:

— інженерно-гідрографічні роботи
— геодезичні роботи для вивчення небезпечних геологічних процесів
— створення планових та висотних геодезичних мереж
— створення знімальних геодезичних мереж

Топографо-геодезичне та картографічне виробництво — це роботи по створенню карт (планів) у графічному, цифровому та електронному видах. Виготовлення планів міст та інших населених пунктів і їх частин, в тому числі, з різним тематичним змістом: туристичних, торгових, архітектурних та інших інформаційних видань на картографічній основі, картографічних схем адміністративних і муніципальних утворень міст та інших населених пунктів.

Фотограметричні роботи
Фотограметрія — це галузь технічних наук, де займаються отриманням достовірної інформації про фізичні об'єкти та їх оточення за допомогою вимірювання та інтерпретації зображень або їх цифрових представлень; ці зображення отримані за допомогою сенсорів, що не знаходиться в прямому (безпосередньому) контакті з досліджуваними об'єктами.


Сучасна фотограметрія має дві головні складові — аналітичну фотограметрію, як технічну базу, та цифрову фотограметрію, як технологію опрацювання зображень з метою отримання певної продукції (карти, каталоги координат тощо).
У класичній фотограметрії опрацьовується фотознімок, в цифровій маємо справу з іншим типом зображення — цифровим знімком.
Отримати цифровий знімок можна двома способами. Перший з них — це перетворення фотознімка в цифровий знімок скануванням. Другий базується на використанні спеціальних знімальних камер — цифрових камер.


Цифрове зображення є легкодоступним для сучасного комп'ютера. Його можна зчитати із зовнішніх запам'ятовуючих пристроїв, переписати з пам'яті камери в пам'ять комп'ютера, виконувати різноманітні операції з цифровим зображенням (копіювання, фільтрація, посилення, геометрична кореляція і т. д.).
Все вищесказане підтверджує той факт, що цифрова фотограметрія суттєво потіснила класичні технології аналогової та аналітичної фотограметрії і ця тенденція, без сумніву, буде посилюватись.


Керівник геодезичного відділу: Каваців Орест Дмитрович

телефон: (0332) 24-58-77

Copyright © "Технічне бюро кадастру"
2009-2021